Green line

Národní park Gunung Leuser, uvedený na listině světového dědictví, je jednou z nejdůležitějších a biologicky nejrozmanitějších chráněných oblastí na světě. Často se popisuje jako kompletní ekosystémová laboratoř, díky rozmanitosti pralesa a druhů rostlin.
Sumaterské „plíce Země“ jsou útočištěm pro život některých z nejohroženějších a nejexotičtějších druhů zvířat: tygři, dvourozí nosorožci, sloni, orangutani, levharti, medvědi, kobry a krokodýli.
V parku bylo zaznamenáno více než 130 druhů savců, 300 druhů ptáků, včetně bizarního dvojzoborožce velkého a 4500 druhů rostlin. Permanentní mlha nad 1500 m umožnila v panenské džungli růst mechových lesů bohatých na epifyty a orchideje. Na předních místech seznamu přírodovědců stojí Rafflesia Arnoldii, největší masožravá květina světa a Amorphophallustitanium, nejvyšší květina světa.

Treky do džungle jsou jedinečný zážitkem, ať už si zvolíte lehkou túru svěží zelení po dobu několika hodin, zůstanete jednu noc uprostřed džungle na břehu řeky nebo se rozhodnete strávit několik nocí v srdci deštného pralesa.

PřírodaOrangutanTigerDoplňkový program

Příroda

Jednodenní trek mírné obtížnosti, zaměřený na přímý kontakt s džunglí, pozorování volně žijících zvířat, rostlin, řek a vodopádů. Bez noclehu v džungli. Poznáte takto alespoň malý kousek dech beroucí přírody a osvěžíte se v křišťálově čisté řece.

Orangutan

2 až 3 denní trek střední fyzické náročnosti zaměřený na pozorování orangutanů a dalších volně žijících zvířat, včetně jedné až dvou nocí strávených v srdci tropického pralesa, se zajištěnou stravou a ubytováním v jednoduchém kempu. Zažijte magickou noc v srdci džungle, kdy vy uléháte ke spánku, zatím co noční zvířecí říše kolem vás ožívá. Osvěžte se v hlubokých lagunách, do nichž mohutným proudem spadá vodopád a do tváře vám svítí paprsky slunce, které se prodraly přes nepropustnou houšť korun stromů, tyčících se desítky metrů nad vámi.

Tiger

3 až 5 denní expedice do hlubin tropického pralesa, budeme se pohybovat v teritoriu tygra sumaterského v doprovodu dvou členů Tiger Patroly a dvou asistentů zajišťujících bezpečnost trasy, vodu a jídlo. Expedice není primárně zaměřena na přímý kontakt s tygrem, budeme se však pohybovat v jeho teritoriu a pravděpodobně ho uslyšíme. Poznejte posvátnost přírody v celé její síle, zapomeňte na všední starosti, na tomto místě si uvědomíte energii života, která vás pozitivně poznamená pravděpodobně na celý život. Nechte se obklopit mohutnými stromy, poslouchejte rozmanité zvuky tajuplné džungle, vdechujte svěží vzduch, zapojte všechny své smysly a nechte se pohltit světem, který nenajdete nikde na zemi.

Po celou dobu pobytu v programu Džungle vás budou provázet certifikovaní průvodci s detailní znalostí džungle, zvířat, rostlin i psychiky návštěvníků. Jde o skutečné profesionály, schopné podat odborný výklad k drtivé většině druhů zvířat a rostlin,  schopností řešit nepředvídatelné situace, které může džungle přinést, ochránit vás před nebezpečím, případně poskytnout první pomoc.

Doplňkový program:

Raflesie

Spatřete na vlastní oči květ dosahující přes 1 metr v průměru a vážící 10 kg. Je největším a nejtěžším květem v rostlinné říši. Raflésie kvete v období květen až říjen.

Rafting

Návrat z džungle do vesnice po řece tradičním sumaterským raftingem - doporučujeme. Svůj zážitek z džungle umocníte adrenalinovou jízdou zpět do civilizace.

Sloni

Jednodenní trek za slony, kteří byli zachránění z černého trhu zvířat a dnes žijí svůj spokojený život v přírodní rezervaci, kde plní úlohu ochránců národního parku před pytláctvím a nezákonnou těžbou dřeva. Můžete se zúčastnit jejich koupání, můžete se jich dotýkat a dokonce se na nich povozit. Samozřejmě vše pod odborným dohledem. Výlet za slony můžete zakončit koupáním v nedalekých vodopádech a dopřát si tak „jungle“ masáž.

Barbeque

Lovení a následné noční grilování čerstvých ryb na břehu řeky, servírované na listu banánovníku.