Kdo jsme

Nejsme cestovka, jsme vaši průvodci po Sumatře.

  • pomůžeme vám kompletně zorganizovat vaši dovolenou dle vašich představ,
  • doporučíme vám trasu dle vašich priorit, vše s vámi dopředu podrobně probereme,
  • po celou dobu vašeho pobytu budeme ve vaší blízkosti, poznáte tak mnohem více,
  • budou vás doprovázet certifikovaní domorodí průvodci se znalostí angličtiny i češtiny, nebudete tak mít jazykový problém,
  • podělíme se s vámi o informace a příběhy, které se nedočtete v žádném průvodci,
  • poskytneme vám kompletní dopravu klimatizovanými a prostornými vozy, navštívíte tak místa jen těžce dostupná běžným turistům,
  • doporučíme vám ubytování, avšak výběr záleží na vašem osobním uvážení a preferované míře komfortu,
  • seznámíme vás s místní gastronomií,
  • zažijete s námi cestování s veškerou volností v rozhodování, bez tlaku na čas - vy sami jste tvůrcem svého programu,
  • poskytneme vám bezpečí a ochranu při pobytu v exotické zemi.

Pobyty na Sumatře organizujeme pro skupiny max. 6 osob pro cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání se zaslouženým odpočinkem, na mírumilovném a přátelském místě.
Zážitky jsou pečlivě vyváženy a cestování zvládne opravdu každý, kdo má rád pobyt v přírodě.

Jsme skupina průvodců, rodilých Indonésanů i Evropanů žijících na Sumatře. Díky svému původu dokonale známe sumaterské prostředí, jeho geografii, kulturu, životní styl i mentalitu obyvatel, společenské i hospodářské podmínky.

Plynule hovoříme bahasa indonesia, šesti dalšími etnickými jazyky, anglicky a česky.

Našim životním posláním je ochrana sumaterské přírody a ohrožených druhů zvířat. Proto je naše činnost zaměřena zejména na džungli, kde působíme jako vládou certifikovaní ochránci, sdružení do nevládních organizací, podporujících úsilí vlády o zachování pralesa i celého jeho genofondu.

Zejména se specializujeme na ochranu tygra sumaterského proti místním pytlákům, kteří hnaní poptávkou nedaleké Číny tygry ilegálně loví. Podstupujeme výcvik pro účinnou funkci „Tyger Patrols“, pytláky aktivně vyhledáváme a podílíme se na jejich postihu. Současně s tím monitorujeme život a prostředí tolik ohrožených tygrů.

Pro většinu z nás je džungle naším druhým domovem. Naši přímí předkové nás naučili žít v jejím prostředí, poznávat všechnu zvěř a využívat všech rostlin nejen k přežití, ale i k záchraně života.

Věříme, že čím více lidí na vlastní kůži pozná deštný prales a jeho zvířecí a rostlinné obyvatele, tím větší je globální pravděpodobnost jejich zachování.

Na našich společných cestách vás naučíme poznávat zvířata, která uvidíme, rozeznávat zvuky zvířat, které uslyšíme i jak se chovat v jejich blízkosti. Naučíme Vás poznávat léčivé rostliny, jejich účinky i jak je užívat. Budeme vám vyprávět příběhy z vlastních zkušeností ze života v džungli, i když přitom budeme riskovat, že jim ne zcela budete věřit :)

Ukážeme vám prostý život vesničanů stejně jako hektický život velkých měst. Naučíme vás lovit ryby v řekách i v moři a budete-li chtít poznat život i pod hladinou oceánu, umožníme vám i to.

Ukážeme vám mnoho zajímavých míst, protože víme, kde jsou.

Postaráme se o vaši bezpečnost a návrat domů.