Blue line

Poté, co jste si prošli džungli, sopky a jezera na pevnině, nastal čas skočit do vod Indického oceánu.

Divoké, tektonické pobřeží Sumatry umožňuje neustálý přísun průzračných a teplých vln Indického oceánu hrnoucích se na opuštěné pláže po celé Sumatře, čímž ze Sumatry činí jednu z nejskvělejších surfařských oblastí světa.

Současně pobřeží oplývá četnými, božským klidem prodchnutými plážemi krytými před vlnami oceánu korálovými útesy se závratným množstvím tropických ryb. Zde můžete trávit čas putováním od jedné fantastické pláže k druhé a dech se vám zatají nad překrásnou krajinou.

Můžete např. navštívit ostrov Pulau Weh, kam lidé nepřijíždí kvůli nočnímu životu či opalování. Přijíždějí se sem potápět a šnorchlovat, protože ostrov je považován za jedno z nejlepších míst v celém Indickém oceánu. Za průměrného dne spatříte pravděpodobně murény, perutýny a rejnoky. V době, kdy kvete plankton, se připlouvají pást i manty a žraloci obrovští. Na rozdíl od jiných potápěčských lokalit tu větší zájem než korály vzbuzují mořští živočichové a podmořská krajina.

Neohrožení cestovatelé, kteří přijíždějí do oblasti, se zde mohou stát objeviteli některého z klenotů jihovýchodní Asie. Západní komfort tu není normou, ale je to přesně ta destinace, po jejíž návštěvě si budete moci říct: „Byl jsem tu před tím, než byla objevena“. A tento pocit vám bohatě vynahradí, že jste obětovali trochu ze svého pohodlí.

Pokud jste někdy snili o tom mít tropický ostrov jen zcela pro sebe, s palmami, plážemi s jemňoučkým bílým pískem a nádherně průzračnou vodou, navštivte ostrovy Pulau Banyak, kde si tento sen můžete splnit ve stylu Robinsona Crusoe. Jde o skupinu 99 většinou neobydlených ostrovů, některé z nich jsou útočištěm pro mořské želvy.

Naleznete zde skvělé vlny a úžasné potápění nad korálovými útesy hemžící se mořským životem. Uvelebíte se v typických plážových chatkách a budete hodovat na všem, od čerstvých džusů ze všeho toho tropického ovoce až po výběr grilovaných mořských ryb či ostatních potvor :-)