Restart

RESTART

Máte ze stresu a toho všeho napětí za ta dlouhá léta vysoký krevní tlak, křečové žíly, hemeroidy, bolesti žaludku a nespavost? Nebo snad dokonce už některou z „civilizačních“ nemocí?

Máte už po krk vší té byrokracie v podnikání či zaměstnání? Chodíte domů z práce vyčerpaní a frustrovaní z pomyšlení, že to nemá konec?

Nemáte čas na vlastní děti a nedovedete si vzpomenout, jak vlastně vyrostly?

Stresuje vás pomyšlení, že za státní důchod si toho moc neužijete?

Potřebujete si svůj dosavadní život srovnat v hlavě, přehodnotit a nabrat nový kurz? Chcete se dát zdravotně do pořádku, dýchat čistý vzduch, úplně změnit svůj jídelníček, jíst jen čerstvé suroviny, ovoce, zeleninu, ryby, zhubnout pár kilo a zjistit, že spát můžete jako dřevo i bez prášků?

Nebo snad dokonce přemýšlíte o novém – druhém domově? 50% času v ČR, 50% v Indonésii? Proč ne, pokud jste pracovití a vynalézaví, máte trochu podnikatelského ducha a dokážete kolem sebe vidět příležitosti, na Sumatře je potřeba hodně změn a tím je tu i hodně pracovních/podnikatelských příležitostí. Svým podnikáním můžete dát místním lidem šanci na lepší budoucnost.

Chcete poznat lidi, kteří už zjistili, že ke spokojenému životu potřebují jen minimum majetku a preferují mít kolem sebe přátele, kteří vám nic nezávidí?

Zkuste to probrat s námi.

V Indonésii je život podstatně levnější než v Evropě. Zpočátku budou vašimi hlavními výdaji pronájem bydlení a strava. Přesto ale nemusíte nutně žít pouze z úspor, příležitostí k podnikání je opravdu mnoho.

A s vlastními dětmi budete paradoxně prostřednictvím např. Skypu více v kontaktu, než když jste je večer doma zahlídli u počítače či na „chytrém telefonu“. K tomu si představte, že je minimálně na jeden měsíc v roce budete mít na Sumatře jen sami pro sebe….

Indonésie je největší ekonomikou jihovýchodní Asie a také členkou skupiny dvaceti největších světových ekonomik G20. HDP je o polovinu větší než má Indie a dvakrát větší než sousední Malajsie, jeho meziroční růst se pohybuje mezi 5 až 7%. Sektor služeb vytváří 45 %, průmysl 41% a zemědělství 14% HDP. Hlavními průmyslovými sektory jsou těžba ropy a zemního plynu, výroba látek a oděvů a těžba minerálů. Nejvýznamnějšími zemědělskými produkty jsou palmový olej, rýže, čaj, káva, koření a kaučuk.

Hlavními exportními trhy jsou Japonsko (23%), Spojené státy (14%), Čína (10%) a Singapur (9%). Největšími importními partnery Indonésie jsou Japonsko (18%), Čína (16%) a Singapur (13%).