Strava

Základem indonéské kuchyně je rýže, nudle, zelenina, ovoce, vejce, tofu a ryby. Indonésané si velmi rádi přidávají do jídla různé ostré omáčky, jako například omáčka sambal. Místní obyvatelé obvykle přikusují k jídlu chili papričky různých velikostí a barev, jejichž přínosem jsou dezinfekční účinky.

Nejrozšířenějším jídlem je Nasi Goreng - smažená rýže a Mie Goreng – smažené nudle.

Typickými jídly jsou:

Gado – gado – dušená zelenina s tofu a arašídovou omáčkou

Soto – polévka z čerstvé zeleniny, masa, rýžových nudlí

Cap cay – smažená zeleninová směs

Saté – masové špízy

Nejoblíbenější regionální kuchyní je masakan Padang. Tato kuchyně nabízí ostřejší jídla a je bohatší na maso. Na stůl dostanete spoustu malých misek s různým jídlem, máte možnost ochutnat všechno a zaplatit pouze to, na co jste měli chuť.

Ovoce a zelenina

Zatímco neznámých druhů zeleniny v Indonésii moc nenajdete, z ovoce nebudete vědět, které ochutnat dřív. Ovoce v Indonésii je čerstvé, bez chemie a naprosto delikátní chuti.

Typickým ovocem v Indonésii jsou mangostan, longan, durian, jackfruit, rambutan, karambola, markýza, mango, avokádo, pomelo, citrusové plody, mnoho druhů melounů a absolutní indonéskou raritou je snake fruit. Snake fruit má příjemně sladkou chuť, je křupavé a neteče z něj žádná šťáva. A kdo neochutná proslulý durian, jakoby v Indonésii nebyl :)

Nápoje

Indonésané nejčastěji pijí kávu a čaj, které tato země nabízí ve vysoké kvalitě. Všude dostanete balenou vodu a mezi speciality patří ovocné džusy mixované z vybraného ovoce. Doporučujeme ochutnat avokádový džus, jistě si ho zamilujete. Další místní specialitou je nápoj jeruk, jde o vymačkaný určitý druh mandarinky nebo limetky zalitý horkou vodou a oslazený. A pokud rádi popíjíte kokosové mléko, zde si ho můžete dopřávat celé dny přímo z čerstvého kokosového ořechu.

Alkohol

K dostání je indonéské pivo Bintang, které vás svou chutí příjemně překvapí, protože je opravdu dobré. Dále nízko alkoholický nápoj Cooler, který je ve třech příchutích. Z regionálních alkoholických nápojů lze ochutnat palmové víno balok, které připomíná burčák smíchaný s pivem. Dále rýžové víno brem, které vypadá také jako burčák a jeho chuť je velmi podobná. Pokud byste rádi něco ostřejšího, je k dostání rýžová pálenka arak.