Sumatra

Sumatra je s rozlohou 443 066 km² (přibližně jako Francie) šestým největším ostrovem planety, jehož střed protíná rovník. Žije zde asi 45 milionů obyvatel, značnou část území pokrývá tropický deštný prales, který je hned po Brazílii největším ekosystémem planety. Sumatra je součástí více než 18 000 ostrovů tvořících Indonésii.

Z letadla Sumatra působí, jako kdyby mocná Matka příroda vzala rovník do rukou, vyhodila ho do výšin a nechala ho kousek po kousku dopadnout zpět na zem. Úrodné vysočiny obklopují džunglí porostlé sopky, vodopády v kaskádách padají do hlubokých roklí a divoká příroda Sumatry nabírá opět dech v hlubokých, tichých jezerech. Deštný prales se drží i na nejstrmějších svazích, zatímco rýže, tapioka, skořice, tabák, čaj a káva přinášejí lidem obživu v úrodných nížinách. Moře zeleně je všude, ať pohlédnete jakýmkoliv směrem.

Hlavním náboženstvím je islám a křesťanství.

Pro neohrožené cestovatele nabízí Sumatra okouzlující výpravy po džungli, vnitrozemí i po moři. Treky vyžadují houževnatost, respekt k přírodě, znalost bahasa indonesia a vyvinutý smysl pro dobrodružství.

Nechte se inspirovat výběrem top destinací Sumatry.