In line

Nejvyšším vulkánem Sumatry je Gunung Kerinci dosahující nadmořské výšky 3 805 m. Je zároveň i nejvyšším indonéským vrcholem mimo papuánské území. Rozhlédněte se kolem a skloňte se před téměř stovkou dalších vulkánů tyčících se v dáli, z nichž patnáct je stále aktivních.

Dostupnější je však např. Gunung Sibayak s výškou 2 094 m.n.m. Výstup zabere cca 3 hodiny a zvládne jej opravdu každý.

Pro dobrodruhy je tu možnost výstupu v odpoledních hodinách, přespání pod stanem pod vrcholem kráteru a ranní výstup s čelovkami na jeho vrchol – naskytne se vám úchvatná podívaná při pozorování východu slunce a nedaleké Gunung Sinabung.

Zakončit tento trek můžete v místních horkých pramenech a v odpoledních hodinách si můžete dosyta vychutnat atmosféru místního trhu s nepřeberným množstvím druhů tropického ovoce a květin.

Poznejte pohostinnost místních obyvatel - přátelských Charonů, v jejich typických „long houses“. Zavedeme vás do jednoho z posledních plně obydlených „long house“, kde vám stoletá stařenka rituálně nabídne betel, který je tolik typický pro Indonésii. Žvýkáním betelového sousta se zbarví sliny do červena, intenzivní žvýkači se pak poznají podle červených zubů a věřte, že v této oblasti zářivě bílý úsměv nespatříte :-)

Navštivte také jezero Danau Toba, obrovské temně modré jezero, rozkládající se vysoko mezi sumaterskými vulkány. Oblast jezera je domovem etnické skupiny Bataků, kteří jsou známí hlavně díky dřevěným domům, postavených na vysokých kůlech s typicky protaženými štíty střechy tak, že připomínají buvolí rohy. Batakové ale nejsou zajímaví jen svými domy. Batacké ženy tkají krásné dlouhé šály, které při slavnostech či tancích nosí přehozené přes rameno. Vyhlášení jsou i batačtí dřevořezbáři, kteří vytváří nádherné dřevěné sochy. Shlédnout zde můžete i tradiční batacké tance - tanec kolem buvola, z jehož chování během tance se předpovídá budoucnost, tanec šamana i namlouvací tanec, za doprovodu rytmického bubnování.

V Tuk Tuku si můžete pochutnat na místních čerstvých dobrotách překypujících vůněmi z trhu nebo nechejte šéfkuchaře světové třídy, aby vás vzal na kulinářskou cestu kolem světa. Od vychlazeného Bintangu při západu slunce po noční řádění v klubech - vaše společenské víření je omezeno pouze vaší osobní statečností. A když přijde čas na odpočinek, můžete si dát masáž na pláži.